Kompenzace z Belgie

Upozorňujeme, že termín pro podání žádostí na základě belgického kompenzačního programu Solidarita 3000 končí 30. března 2006. Žadatelé musí splnit následující podmínky:

  • byli pronásledováni kvůli svému židovskému původu a mohou dokázat, že kdykoli v době mezi 1. květnem 1940 a koncem okupace nacionálněsocialistickým režimem pobývali v Belgii;

  • ještě nedostali od belgického státu a/nebo na základě německého federálního zákona o odškodnění a kompenzaci buď žádné odškodnění, nebo platbu menší než 3000 eur.

Maximální výše kompenzace podle belgického programu je 3000 eur v závislosti na výši odškodnění, jež žadatel od belgického státu nebo na základě uvedeného německého zákona již získal.

Formuláře ve francouzském a holandském jazyce získáte na adrese: Fondation du Judaisme de Belgique, Avenue Ducpétlaux 68, B-1060 Bruxelles, tel: 32 2 538 45 00, fax: 32 2 534 30 32. Žádosti s pomocným překladem do němčiny a angličtiny na webové stránce www.restitution.or.at. Žádosti posílejte nejpozději do 30. března.

Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
Nux s.r.o.