Richard, Blanka a Jiří Taubovi


[Taub_razitko.jpg]

Richard Taub se narodil 16. ledna 1886 v Jindřichově Hradci, později se přestěhoval s rodinou do Prahy, nejprve na Prahu II, později po roce 1938 na Prahu VII. Richardovi rodiče zemřeli někdy před rokem 1930.

Blanka, rozená Spitzerová, přišla na svět 22. listopadu 1890 v Moravské Ostravě. Svatba Richarda a Blanky proběhla 8. září 1914. 20. července následujícího roku se manželům narodil syn Jiří. Také rodiče Blanky byli ve 30. letech již po smrti.

Richard vystudoval vysokou školu, získal titul JUDr. a vedl vlastní advokátní kancelář na Praze II, kde k lednu 1939 zaměstnával dvě písařky. Poté, co již své zaměstnání v důsledku protižidovských zákazů a nařízení vykonávat nemohl, byl zaměstnán jako úředník na pražské Židovské obci.

V prosinci 1938 se rodina pokusila o vystěhování do zahraničí, to se jim však nepodařilo. Syn Jiří měl vycestovat na přelomu let 1938 a 1939 studijně do Paříže a do Londýna, ani to se však nezdařilo nebo se ze studijního pobytu vrátil zpět domů.

Manželé Richard a Blanka byli do Terezína deportováni v prosinci roku 1942. Jejich syn Jiří za nimi přijel začátkem března 1943. Celá rodina pak společně odjela do Osvětimi s transportem Dm  dne 6. září 1943. V Osvětimi byli všichni zavražděni.

[Taubova_blanka.jpg] [Taub_richard.jpg] Taub_jiri.jpg

Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)

Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds
Claims Conference Fond budoucnosti
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání Bader
Nux s.r.o.