Aktuality

září 2004

1. a 3. září 2004 - Česká televize: Domov ztracený a Domov nalezený

Dva dokumentární filmy Arnošta Goldflama a K. Fuksa zachycují osudy českých Židů, kteří se v různých dobách rozhodli žít v Palestině. V druhém díle s názvem Domov nalezený, který bude vysílán v pátek 3. září od 15.55 na ČT 2, se pamětníci zaměří na období druhé světové války a holocaust. Pořad je do vysílání zařazen u příležitosti Dne židovské kultury.

3. září 2004 - Český rozhlas 3 - Vltava: Četba na pokračování: Pianista

Četba na pokračování z válečných vzpomínek známého polského hudebníka W. Szpilmana začíná prvním dílem v 18.30 hodin. V režii Evy Řehořové účinkuje František Derfler.

5. září 2004: Den židovské kultury

U příležitosti Dne židovské kultury se budou v mnoha českých a moravských městech konat přednášky, koncerty, divadelní a filmová představení, která připomenou přítomnost židovské komunity na našem území. V Praze v Jubilejní synagoze bude ve 14.15 hod. zahájena výstava Zmizelí sousedé, následující panelové diskuse se zúčastní lidé, kteří pomáhali pronásledovaným Židům během nacismu - Spravedliví mezi národy.

6. září 2004 - Česká televize: Ještě jsem tady: Ruth Bondyová

Hostem dalšího pořadu, v němž Tereza Brdečková hovoří se zajímavými osobnostmi, bude spisovatelka, novinářka a překladatelka R. Bondyová, autorka knih Jacob Edelstein, Víc štěstí než rozumu a dalších. Pořad vysílá ČT 1 od 20.45 hod.

11. září 2004 - Vernisáž výstavy fotografií ze života Anny Frankové a Anna Franková - odkaz pro současnost

V Holandském domě v Berouně se od 11 hodin koná slavnostní vernisáž za účasti zástupců města a partnerského nizozemského města Rijkwijk Od 14. září pak bude v prostorách Střední pedagogické školy v Berouně instalována putovní výstava Anna Franková - odkaz pro současnost a to až do 1. října. Otevřeno je denně od 8 do 16 hodin, v pátek do 15 hodin.

14. září 2004 - Vernisáž výstavy: The American Jewish Joint Distribution Committee

Slavnostní zahájení výstavy, která připomíná 90 let fungování humanitární organizace Joint, se koná ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze, Maiselova 18, 3. patro od 14. hodin. Úvodní slovo o historii Jointu v Československu pronese tajemník FŽO Tomáš Kraus a Martin Šmok. Výstava bude veřejnosti přístupná do 29. října 2004.

21. září 2004 - Přednáška: Antisemitismus v Latinské Americe

Přednáška argentinského spisovatele a publicisty Marcose Aquinise se v sále Vzdělávacího a kulturního centra ŽM v Praze koná od 18. hodin. Více informací zde.

29. září 2004 - Výstava Zmizelí sousedé v Olomouci

Putovní výstava projektu Zmizelí sousedé je do konce října 2004 otevřena v přízemí budovy Cyrilometodějské teologické fakulty, Universitní ulice 22, v Olomouci. Více informací na stránkách spolupořadatele - Společnosti křesťanů a židů.

Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
Nux s.r.o.