České vydání Hitlerovy knihy

Velvyslankyně Státu Izrael Erella Hadarová je krajně znepokojena českým vydáním nechvalně proslulé knihy Mein Kampf. Je nepochopitelné, že padesát pět let po holocaustu a po ničivé vládě nacismu, která postihla značnou část Evropy, může národ, který na vlastní kůži zažil důsledky Hitlerova učení, připustit vydání takové knihy.

Velvyslankyně se velice obává, aby hrůzná nacistická ideologie neovlivnila myšlení mladé generace. Je s podivem, že k vydání knihy došlo právě v České republice, v zemi, kde byl nedávno iniciován mezinárodní vzdělávací projekt týkající se holocaustu a kde se lidé, kteří přežili zvěrstva druhé světové války, stále ještě těžce vyrovnávají s bolestnými vzpomínkami a tragickými ztrátami.

FŽO v ČR se v souvislosti s vydáním knihy Mein Kampf obrátila na příslušné státní zastupitelství s žádostí o přešetření, zda tomtou skutečností nebyl porušen zákon. Publikování ideologických postulátů jednoho z největších zločinců světových dějin - navíc bez odborného komentáře, který by zasadil tento text do historických a politických souvislostí - považuje Federace ŽO za nepřijatelné.

Klíčová slova

Erella Hadarová

Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
Nux s.r.o.