Nápověda k Databázi obětí a digitalizovaným dokumentům

Vítejte na stránkách nápovědy k Databázi obětí a Databázi dokumentů. Najdete zde řadu informací, které vám pomohou zorientovat se v dokumentech a jevech, se kterými se při práci s databází setkáváte. Kromě popisu jednotlivých typů dokumentů, struktury a pramenné základny vlastní databáze zde naleznete i chronologický přehled transportů do Terezína a z Terezína a překladovou tabulku rodných jmen. Typy dokumentů jsou pro přehlednost rozděleny do několika kapitol podle tematických celků.

Současně zde naleznete i stručný návod, jak postupovat v případě, že budete chtít vybrané dokumenty použít pro svou publikaci či výstavu.

Součástí nápovědy jsou také instrukce pro zasílání dokumentů, které byste rádi darovali v elektronické podobě do naší databáze.
 

Prameny a struktura Databáze

Jak citovat / reprodukovat dokumenty z Databáze

Kam poslat vlastní dokumenty

Typy dokumentů

Jednotlivé typy dokumentů jsme pro přehlednost rozdělili do několika tematických skupin. U každého typu dokumentů naleznete stručný popis toho, co na něm naleznete, a ukázku konkrétních dokumentů z Databáze. Seznam typů dokumentů Vám zároveň poslouží jako přehled těch, které můžete v Databázi najít. Seznam není vyčerpávající - dokumenty, které mají jedinečné názvy, v nápovědě nenaleznete.
 

Chronologický přehled transportů

Seznam všech transportů do Terezína  (řazeno podle data odjezdu)

Seznam transportů z Terezína (řazeno podle data odjezdu)

Seznam všech transportů do Terezína (řazeno podle místa odjezdu)

Seznam transportů z Terezína (řazeno podle cíle transportu)

Seznam transportů z Protektorátu Čechy a Morava, které nesměřovaly do Terezína
 

PŘEKLADOVÁ TABULKA RODNÝCH JMEN

Součástí nápovědy je také překladová tabulka rodných jmen, která usnadní orientaci a vyhledávání osob.