Nacistický antisemitismus a rasismus

Nacistická ideologie o špatnosti a nenapravitelnosti židovské povahy vycházela ze starých antijudaistických stereotypů i z tezí moderního antisemitismu konce 19. a začátku 20. století, postavila ji však na rasový základ. Podle něj je židovství vrozenou vadou danou dědičností židovské krve, kterou není možné žádným způsobem napravit nebo změnit. Tak se do sítě nacistických diskriminačních zákonů a nařízení dostali všichni Židé, i ti, kteří se své židovské identity vzdali a zcela se ztotožnili s většinovou společností.

V této sekci doporučujeme:

Der Giftpilz - učebnice nacistické antisemitské propagandy

Je sváteční večer. Židovský hauzírník Levi přichází k selce a nabízí své prima zboží, zaručeně levné, sám prý na tom bude tratit. Selka ale odmítá - již jednou ji Žid podvedl a podruhé od něj nic nekoupí.

více…

Dopis Adolfa Hitlera Karlu Mayerovi o postoji Němců k Židům ze 16. září 1919

Antisemitismus z čistě pocitových důvodů se nakonec projeví ve formě pogromů. Antisemitismus rozumu však musí vést k plánovitému zákonnému potření a odstranění výsad Žida, které má na rozdíl od ostatních mezi námi žijících cizinců (cizinecké zákonodárství). Jeho posledním cílem však musí být nezvratně naprosté odstranění Židů. .

více…
Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
Nux s.r.o.