Aktuality

červen 2010

1. června 2010 - Praha: Moje dlouhé mlčení

Prezentace vzpomínkové knihy Eriky Bezdíčkové, známé z dokumentu Olgy Sommerové Sedm světel. Šťastné dětství pro ni skončilo ve dvanácti letech, nacisté ji poslali i s rodinou do koncentračního tábora, vražedné šílenství nacistů přežily z celé rodiny jen ona a sestra. Po válce žila dva roky na ulici. Program, během něhož bude možné knihu zakoupit, začíná v sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze, Maiselova 15, od 18 hodin.

Paní Bezdíčková bude také hostem Českého rozhlasu Brno, kde v pořadu Sedmé nástupiště bude o své knize a svých osudech během druhé světové války hovořit. Pořad začíná v neděli 30. května 2010 v 17 hodin (viz také internetová stránka pořadu).

12. června 2010 - Stolpersteine v Praze

Na 36 místech v Praze proběhne pokládání nových Kamenů zmizelých - paměťních kamenů, připomínajících oběti holokaustu, které se vkládají do chodníku před dům, z něhož byl dotyčný člověk nacisty deportován do koncentračního tábora a tam zavražděn. Nedávno byl také spuštěn český web obsahující kromě jiného přehled již položených kamenů s informacemi o lidech na nich uvedených a informace pro zájemce o položení nových kamenů. Kameny je možné instalovat ve městech po celé České republice.

Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
Nux s.r.o.