Nové knihy

červenec 2009

červenec 2009 - Knižní novinka: P. Kupka, M. Laryš, J. Smolík: Krajní pravice ve vybraných zemích střední a východní Evropy: Slovensko, Polsko, Ukrajina, Bělorusko, Rusko

Krajní pravice ve střední a východní Evropě představuje v českém politologickém výzkumu dosud nevyčerpané téma. Tato publikace je výsledkem snahy autorů o pečlivý rozbor subjektů krajní pravice v pěti zemích středoevropského a východoevropského regionu. Samotné deskripci krajně pravicových politických stran, zájmových skupin, subkultur a relevantních médií předchází základní teoreticko-metodologické vymezení a seznámení s terminologií, v závěru knihy pak lze nalézt seznam zkratek příslušných krajně pravicových subjektů. Publikace je proto vhodná nejen pro studenty politologie, ale také pro další zájemce z řad širší i odborné veřejnosti.

 • Kupka, Petr; Laryš, Martin; Smolík, Josef. Krajní pravice ve vybraných zemích střední a východní Evropy: Slovensko, Polsko, Ukrajina, Bělorusko, Rusko. Brno: Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 2009, s. 268.

.

červenec 2009 - Knižní novinka: F. Steiner: Fotbal pod žlutou hvězdou

Práce sportovního reportéra přibližuje život v terezínském ghettu prostřednictvím organizace sportovních aktivit mladých i dospělých vězňů.

.
 • Viz recenze v srpnovém vydání časopisu Roš chodeš

 • Facebook skupina
  Kontakt: education@terezinstudies.cz
  CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
  Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
  Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
  Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
  Nux s.r.o.