Aktuality

prosinec 2008

10. prosince 2008 - Praha: Demonstrace proti rostoucím projevům neonacismu a rasismu v České republice

U příležitosti Dne lidských práv, který připadá na 10. prosince, se v Praze na Palachově náměstí od 18 hodin koná veřejné shromáždění lidí, kteří chtějí projevit svůj nesouhlas s rostoucími projevy rasismu a neonacismu v České republice. Akci pořádá občanské sdružení Tolerance a občanská společnost.

prosinec 2008 - United States Holocaust Memorial Museum, Second Life: Witnessing History: Kristallnacht - The November 1938 Pogroms

Využít virtuální prostory internetu se rozhodli také v Muzeu holocaustu ve Washingtonu a vytvořili ve spolupráci s týmem firmy Involve interaktivní program přibližující průběh a následky událostí křišťálové noci v listopadu 1938. Návštěvník může pomocí aplikace procházet ulicemi měst s vytlučenými výlohami židovských obchodů, vypálenými synagogami a vyrabovanými domy židovských obyvatel Německa a připojených oblastí včetně Sudet. Podle slov Davida Klevana, vedoucího oddělení pro distanční vzdělávání a informační technologie Muzea holocaustu ve Washingtonu, by uživatelé měli historické události pomocí 3D prostoru určitým způsobem zažít, absorbovat.

  • Video prezentace projektu na ireport.com (anglicky)

Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
Nux s.r.o.