Aktuality

srpen 2007

19. srpna 2007 - Hodonín u Kunštátu: Pietní akt k uctění památky obětí holocaustu

V neděli 19. srpna se u památníku romským obětem nacistické perzekuce na Žalově a v Černovicích koná vzpomínka na vězně umučené v nedalekém koncentračním táboře Hodonín u Kunštátu. Akce začíná v 11 hodin bohoslužbou u kaple na hodonínské návsi.

27. srpna 2007 - Databáze uměleckých děl zabavených nacisty během druhé světové války

Několik stovek obrazů, grafik, kreseb a rituálních uměleckých předmětů, které jsou dnes v Jeruzalémském Muzeu Izraele, patřilo jednotlivcům, kteří byli zavražděni nacisty, nebo organizacím, které zanikly během druhé světové války. Muzeum nyní zprovoznilo on-line databázi těchto uměleckých děl a chce tak přispět k jejich možnému navrácení dědicům původních majitelů.

26. srpna - 30. října 2007 - Výstava v Jihlavě: Židovská ulice

Federace židovských obcí pořádá v síni židovského hřbitova v Jihlavě výstavu starých fotografií a plánů zmizelých domů části města, která byla až do druhé světové války centrem života židovské komunity. Expozici doprovázejí obrázky dětí ze Základní školy v Jungmanově ulici v Jihlavě. Výstava bude otevřena od pondělí do pátku od 9 do 16 hodin. Klíče od výstavy zájemci obdrží v prodejně Květinka naproti hřbitovu.

Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
Nux s.r.o.