Aktuality

prosinec 2006

6. prosince 2006 - Přednáška v Praze: Mechanismy globálního antisemitismu

Přednáška prof. MUDr. Tomáše Radila, DrSc. (ČAV, Fyziologický ústav) navazující na cyklus Etická filozofie holocaustu začíná v 18 hodin v sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze.

6. prosince 2006 - 6. února 2007 - Výstava v Olomouci: uzjsmezabavili.cz

V Olomouckém Muzeu moderního umění je k vidění výstava fotografky a grafičky Židovského muzea v Praze Daniely Kroupové: Při práci ve fotoarchivu Židovského muzea v Praze jsem dlouho pracovala s válečnými fotografiemi dokumentujícími zabavování a třídění majetku lidí, kteří byli transportováni do koncentračních táborů během druhé světové války. Inspirovaly mě k realizaci fiktivní reklamní kampaně na můj vlastní majetek, který by byl stejným způsobem zkonfiskován, pokud bych se narodila o šedesát let dřív. Výstava je součástí multimediálního projektu, jehož internetovou prezentaci je možné navštívit na adrese www.uzjsmezabavili.cz. Výstava je v Besedním sále muzea otevřena denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

18. prosince 2006 - Přednáška v Praze: Romský a židovský holocaust očima třetí generace

Přednáška PhDr. Jany Horváthové, ředitelky Muzea romské kultury v Brně, o historii holocaustu, jeho přijímání i popírání v současnosti, o odkazu přeživších pro generaci vnuků začíná v sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze v 18 hodin. Pořádá Občanské sdružení Romea.

prosinec 2006 - Výstava ve Washingtonu: Give Me Your Children: Voices from the Lodz Ghetto

V Muzeu holocaustu ve Washingtonu byla otevřena výstava s názvem Dejte mi své děti: hlasy z lodžského ghetta, která bude otevřena až do 3. září 2007. Prezentuje dokumenty ze sbírek muzea, které se týkají dětských obyvatel ghetta v Lodži. Pro návštěvníky internetových stránek muzea je připraveno dvacetiminutové video o ghettu a prohlídka alba dětských kreseb a přání k Roš ha-šana 1941.

14. prosince 2006 - Seminář v Yad Vašem: Holocaust Denial: Paving the Way to Genocide

Také v jeruzalémský památník holocaustu reagoval na teheránskou konferenci. Konal se zde odborný seminář s názvem Popírání holocaustu: vydlážděná cesta ke genocidě. Na stránkách Jad Vašem je možné shlédnout videozáznamy vystoupení jednotlivých historiků a dalších odborníků.

20. prosince 2006 - Romea.cz: Přednáška Romský a židovský holocaust očima třetí generace

Celou přednášku, která se konala 18. prosince 2006 ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze, si je možné poslechnout na stránkách sdružení Romea.

Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
Nux s.r.o.