Aktuality

červen 2003

6. května - 6. června 2003 - Výstava: Skončeno a podepsáno

Výstavu s podtitulem Drama Pražského povstání ve fotografii pořádá pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a ministra vnitra Státní ústřední archiv v Praze. Výstava je přístupná denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin v Ústředním archivu, Archivní 4, Praha 4 - Chodovec, druhá část je pak instalována v Jindřišské věži, Praha 1.

12. června 2003 - Přednáška: Yechiel Bar-Chaim: Židé v Bosně za 2. sv. války

Přednáška, která bude doplněna filmem Synové Abrahamovi, se koná ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze, Maiselova15, od 18. hodin. (anglicky s tlumočením)

12. června 2003 - On-line výstava: Anne Frank - The Unfinished Story

Na stránkách Muzea holocaustu v New Yorku byla otevřena on-line výstava Anna Franková - Nedokončený příběh, která je součástí výstavy Anna Franková - spisovatelka, uspořádané v rámci 10. výročí muzea. Na internetu je možné shlédnout řadu fotografií, ukázek z deníku a hlavně prozaistické tvorby talentované začínající spisovatelky.

15. června 2003 - Vzpomínkový koncert v kolínské synagoze

Od 18 hodin se v synagoze uskuteční koncert k uctění památky kolínských Židů, kteří byli deportováni v červnu 1942. Koncert zaštiťuje Česká Händelova společnost a velvyslanec Izraele v ČR. Zazní skladby G. F. Händela, W. A. Mozarta a K. Hattori (Japonsko).

26. června 2003 - Výstava: Adolf Kohn - Malíř pražského ghetta

V Galerii Roberta Guttmanna byla otavřena výstava obrazů malíře A. Kohna, na nichž zachytil staré pražské ghetto před jeho asanací. Více informací na stránkách Židovského muzea v Praze. Otevřena je do 19.9. 2003 denně od 9.00 do 18.00, kromě soboty a židovských svátků.

Facebook skupina
Kontakt: education@terezinstudies.cz
CC Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko (CC BY-NC 3.0)
Institut Terezínské Iniciativy Židovské Museum v Praze
Naši nebo cizí Evropa pro občany anne frank house Joods Humanitair Fonds Claims Conference
Nadační fond obětem Holocaustu Investice do rozvoje vzdělávání
Nux s.r.o.