Nové knihy

květen 2010

duben 2010 - Knižní novinka: N. Frank: Můj otec. Účtování

Obžalobu svého otce, SS-Obergruppenführera Hanse Franka, generálního guvernéra okupovaného Polska, vydával jeho nejmladší syn nejdříve ve formě příspěvků do časopisu Stern, kde vyvolal svou nekompromisní kritikou otcovy osobnosti i činů kontroverzní reakce. V češtině nyní vychází společně s další Frankovou publikací, Moje německá matka, a oba překlady do češtiny přijel Niklas Frank do České republiky osobně představit (viz např. Rozhlas: Kniha jako morální čin - rozhovor s Niklasem Frankem, 23.04.2010; Hospodářské noviny: Niklas Frank: Otcem pohrdám, rozhovor, 27. 4. 2010).

  • Frank, Niklas. Můj otec. Účtování. Praha: Academia, 2010, s. 268.

  • Frank, Niklas. Moje německá matka. Praha: Práh, 2010, s. 400.

.
  • .

  • květen 2010 - Knižní novinka: S. Venezia: V pekle plynových komor

    Autentické svědectví někdejšího člena židovského sonderkommanda v Osvětimi - jednoho z mála těch, kteří osvětimské peklo přežili, a jediného, kdo podal ucelenou pravdivou výpověď o smrticí mašinérii, které musel sloužit. Před válkou žil se svou rodinou v řecké Soluni, největším tehdejším centru sefardských Židů, odkud byl spolu s celou rodinou deportován do Osvětimi.

    • V pekle plynových komor. Autentické svědectví přeživšího člena osvětimského sonderkommanda. Praha: Rybka Publishers, 2010, s. 224.

    .